KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193337
*
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 21:04:07
1
100 kr
19/9 06:39:26
1
Vinnande bud
20/9 17:59:07
2
250 kr
20/9 17:59:07
1
(budbetjänt)
20/9 18:02:59
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Hamborn
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 21:04:07 | 1 | 100 kr |
19/9 06:39:26 | 1 | Vinnande bud |
20/9 17:59:07 | 2 | 250 kr |
20/9 17:59:07 | 1 | (budbetjänt) |
20/9 18:02:59 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1892, död 1987.Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37